Açık
  • EURO
  • DOLAR

KÜRE’DE KAR KALINLIĞI 1,5 METREYE ULAŞTI

Güncel - 16 Şubat 2023 16:13 A A

Küre’yi geçtiğimiz hafta itibariyle etkisi altına alan kar yağışı sonucunda, kar kalınlığı ilçe merkezinde 1,5, yüksek kesimlerde ise 2 metreye ulaştı.

Küre ve çevresinde kar yağışı dün sabahtan itibaren yeniden etkili olmaya başladı. Kar yağışının bu şeklide devam etmesi halinde ilçede okulların tatil süresinin uzayabileceği konuşuluyor.

Küre Özel İdaresi, yağan kar sonrası tekrar kapanan köy yollarını açma çalışmasını devam ettiriyor. Küre Belediyesi ise vatandaşların zorluk çekmemesi adına ilçe merkezi ve mahalle yollarında temizlik çalışmasını sürdürüyor.

Küre Belediye Başkanı Salih Turan şöyle konuştu: “Küre ilçemize önceki günlerde 1 metre yüksek kesimlerde de 1,5 metre üzerinde kar yağışı gerçekleşti. Bunun üzerine de Çarşamba gün sabah saatlerinde başlayan kar yağışı ile birlikte merkezimizde 1,5 ve yüksek kesimlerde de 2 metreyi aşan kar yağışı gerçekleşti. İlçe merkezimizde tüm belediye ekiplerimiz gece gündü demeden çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşların zorluk çekmemesi için yolları açıyor, merdiven ve diğer yerleri de temizlik çalışmalarını sürdürüyoruz. Bu sene geçen seneden de fazla kar yağışı oldu. Önceki günlerde açılan köy yollarımız da tamamen kapandı. Köy yollarımızda da yol açma çalışmaları devam ediyor. Önemli bir olumsuzluk yaşanmaması içinde her alanda çalışma yapıyoruz” dedi.

Bu haber 345 kez okundu.
Güncel - 16:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.