-0° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

KÜRE’DE ÖMER FARUK BOSTAN RÜZGARI ESTİ

Güncel - 1 Ağustos 2022 08:59 A A

Kastamonu’nun Küre ilçesinde,  Küre Belediye Başkanlığı’nın hafta sonu düzenlediği bir günlük “Küre Yaz Şenliği” programına yoğun ilgi ve katılım oldu. Düzenlenen programla Küreliler büyük coşku içinde eğlendi, sanatçı ve DJ Nailin canlı müzik performansı ile Küreliler ve ilçe dışından gelenler coştu.

Etkinliğe Küre Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu, Küre Belediye Başkanı Salih Turan, Küre Cumhuriyet Savcısı Rasim Gökhan, Ağlı Belediye Başkanı Şahin Çolak, Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Erdoğan, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Başkan Yardımcıları Mustafa Çağlı ve Aydın Bakar,  Küre AK Parti İlçe Başkanı Şaban Turan, Küre MHP İlçe Başkanı Onur Uysal, Küre İl Genel Meclisi Üyesi Reşat Dinler, Kastamonu Özel Anadolu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Recep Dinler, bazı Kurum Müdürleri, STK Başkan ve Yöneticileri başta olmak üzere çok sayıda Küreli ve davetli katıldı.

Küre Yaz Şenliği Küre Belediye Başkanı Salih Turan, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ve Küre Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu’nun yaptığı konuşma ile başladı.

TURAN; “HEMŞEHRİLERİMİZİN KÜRE BELEDİYESİNE OLAN GÜVENLERİNİ ASLA BOŞA ÇIKARTMAYACAĞIZ”

 

Küre Beleidye Başkanı Salih Turan yaptığı konuşmada, 2019 yılından beri bu buluşmanın özlemini çektiklerini belirterek;  “Malumunuz üzere pandemi ve sel afetlerinden dolayı Gerçekleştiremediğimiz buluşma için kısmet bugüneymiş. Bugün burada bir şenlik bir konser için toplanmış bulunsak da esas gayemiz birlik, beraberlik içersinde olmak, üç yıldır yaşadığımız pandemi ve doğa olaylarından dolayı yaşadığımız stres ve sıkıntıları bir nebze de olsa unutmak ve unutturmaktır.

Belediye Başkanlığı görevine geldiğim ilk günden itibaren düsturum, en büyük gayem güzel ilçemin güzel insanları mutlu olsun, huzurlu olsun, yüzlerinde tasa ve kedere yer olmasın, ben ve ekibimin tüm gayesi, “Halka Hizmet, Hakka Hizmet” düsturu ile yola çıkarak her şeyin en güzeline layık ilçem en güzel hizmeti alsın, yaptığımız her hizmet ve çalışma kıymetli hemşehrilerimizin yüzünde bir tebessüme, mutluluğa, hayatlarında kolaylığa ve yaşam standartlarında bir vesile olması idi. Bunu da büyük oranda başardık.  Sizlere bugün burada göreve geldiğimiz günden beri yaptığımız hizmetleri anlatmak gibi bir gaye içinde olmayacağım. Ancak görev aldığımız günden bu güne ilçemdeki değişikliğin gözle görülür şekilde fark edildiğine hepimiz şahidiz. Devletimiz, iktidarımız var olsun ki her daim arkamızda, her daim bizlere desteğini ve gücünü hissettirmekte. Ancak malumunuz ilçemiz coğrafi olarak oldukça zor bir konumda. Mevsim şartları ve coğrafi yerleşim konumu nedeniyle yaptığımız çalışma ve hizmetler ne yazık ki zaman zaman sekteye uğramakta. Özellikle iki yıldır yaşadığımızı sel felaketleri ve bu yıl yaşadığımız yoğun kar yağışı bizlere ne denli zor bir coğrafyada yaşadığımızı fazlasıyla gösterdi. Parke yol ve kaldırım yaptık, park, duvar yaptık, su hattı döşedik. Ancak önüne geçmemiz mümkün olmayan doğal afet olayları hepsine bir şekilde zarar verdi. Ancak durmak yok, yola devam diyor, ısrarla çalışarak siz kıymetli hemşehrilerimize hizmete devam ediyoruz. Değerli hemşehrilerimizin Küre Belediyesine olan güvenlerini asla boşa çıkartmayacağız. Gece gündüz demeden hizmete çalışmaya devam edeceğiz. Sözlerime son verirken bu güzel şenliğin hazırlanmasında emeği ve katkısı geçen herkese, uzaktan ve yakından gelen tüm hemşehrilerimize ve konuklarımıza teşekkür ediyorum. Şenliğimizin ilçemize hayırlı ve daim olmasını diliyorum” dedi.

TOPALOĞLU; “BUGÜNLERİ GERİDE BIRAKTIĞIMIZIN BUGÜN BURADAN İLANI OLSUN”

 

Küre Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu da; “Tüm dünyayı tesiri altına alan Koronavirüs pandemisi döneminde bir takım kısıtlamalara tabi tutulduk, bir araya gelemedik. Sevinçlerimiz ve kederlerimiz hep eksik kaldı. İnşallah bugünleri geride bıraktığımızın bugün buradan ilanı olsun. Cenabı Allah bizleri semavi ve arazi afetlerle, salgın hastalıklarla ve olumsuzluklarla yine bizleri imtihan eylemesin. İmtihanlarımızı daima kolay eylesin.  Bu güzel günlerin birlik ve beraberliğimize katkılar sunması, birlik ve beraberliğimizi perçinlemesini Cenabı Allah’tan temenni ediyorum. İnşallah birlik ve beraberliğimiz, huzur, güvenliğimiz ve menfaatlerimiz için, ülkemizin, memleketimizin menfaatleri için gece gündüz çalışan tüm kamu görevlilerini, kahraman Mehmetçiğimizi, güvenlik güçlerimizi, hepsini Cenabı Allah esirgesin. Allah yar ve yardımcıları olsun. Sözlerimi noktalamadan önce pandemi sürecinde hayatını kaybeden, İzmir, Malatya, Elazığ depreminde ve diğer depremlerde yaşamış olduğumuz 11 Ağustos ve 27 Haziran sel felaketlerinde başta Küremiz, ilimiz Kastamonu bölgemiz ve tüm Türkiye’de hayatını kaybeden vatandaşlarımızı, orman yangınlarında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın tamamını rahmetle anıyor, geride kalanlara sabır ve sebat diliyorum. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Rabbim ülkesiyle ve milletiyle ile bölünmez bütün olan büyük Türk Milleti’ni korusun ve yüceltsin” diye konuştu.

Küre Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Folklor ekibi gösterisi ile devam eden etkinlikte Küreli Sanatçı Cengiz Çelik, DJ Nail ve gecenin finalinde de Ankara’lı sanatçı Ömer Faruk Bostan’ın canlı müzik performansları ile devam etti. Çok sayıda seslendirilen eserler Kürelileri müziğe ve eğlenceye doyurdu. Küre Belediye Başkanı Salih Turan sanatçılara ilçede dokunan meşhur Küre Kilimi’nden hediye etti.  Etkinlik alanında Devrekâni Cırık Tatlısı, Kastamonu yerli sucuğu, meşhur Küre gözlemesi, yöresel yiyecekler, şişme balon başta olmak üzere diğer satıcılar da yer alarak ürünlerinin satışlarını yaptılar. Çocuklar için etkinlik alanında şişme oyun parklarında çocuklar gönüllerince eğlendi. Maskot, palyaço gösterileri gerçekleştirildi. Çocuklara Belediye Başkanı Salih Turan patlamış mısır, pamuk şeker, kağıt helva, elma şekeri ve balon dağıtımı yaptı. Küre’de düzenlenen Yaz Şenliği eğlence programı da akşam saat 20.30’da başlayıp 4,5 saat devam etti.

 

Bu haber 402 kez okundu.
Güncel - 08:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.