Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

KÜRE’DEN ÇALINAN KABLOLARIN HIRSIZLARI YAKAYI ELE VERDİ

Asayiş Haberleri - 25 Kasım 2021 12:12 A A

Küre’de Uzunöz Köyünde 10.10.2021 tarihinde meydana gelen Haberleşme ve Enerji Nakil Kabloları hırsızlığı olayı ile ilgili olarak, olayın çözümlenmesi için Kastamonu ve Çankırı illerinde, Kastamonu İL Jandarma Komutanlığı (JASAT) Jandarma dedektifleri tarafından yapılan titiz çalışmalar neticesinde şüpheli (A.Y.), (S.E.), (M.K.A) ve (Y.E.) isimli şahıslar Çankırı ilinde yakalanarak gözaltına alındı.

Olay ile ilgili (S.E.),(M.K.A), ve (Y.E.) isimli şahıslar çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Şahıslardan A.Y.) isimli şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

KARARLILIK MESAJI VERİLDİ

Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı;” Kastamonu İl J.K.lığı JASAT ekiplerince yapılan titiz çalışmalar neticesinde şahısların kablo hırsızlığı yapmak amacıyla Ankara ilinden Kastamonu’ya geldikleri, Küre ilçesinde hırsızlık yaptıktan sonra Çankırı iline gittikleri tespit edilmiş ve şahıslar düzenlenen operasyonla gözaltına alınmıştır. Enerji ve nakil kablosu hırsızlığı yaparak vatandaşların elektriksiz kalmasına ve haberleşme hattında aksaklıklar yaşanmasına sebep olarak vatandaşlarımızı mağdur eden ve ciddi anlamda kamu zararı oluşmasına neden olan şahısların yakalanması kamu vicdanını rahatlatmıştır. Suçun ve suçlunun takibi ve adalete teslimi kapsamında çalışmalarımıza kararlılıkla devam ediyoruz.” denildi.

 

 

Bu haber 599 kez okundu.
Asayiş Haberleri - 12:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.