Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

KÜRE’NİN KALBİ KIRIK VE TEDİRGİN

Güncel - 1 Eylül 2021 18:08 A A

11 Ağustos afetinde en fazla yağış ilçemize düştü…  20 gündür bölgede olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu Küre’ye bekliyoruz… Cumhurbaşkanı’nın verdiği sözden sonra ilk adımların atıldığı doğalgaz konusunda Küre’nin adının geçmeyişinden dolayı kırgınız. Tedirginlik ve korku yaşatan olası heyelanlara karşı acilen zemin etüdü yapılmasını istiyoruz.”

Küreliler, 11 Ağustos afetinde en fazla yağışın ilçelerine düştüğünü hatırlattı; kalp kırıklığı ve tedirginlik yaşadıkları üç konuda talepte bulundu.

Kürelilerin bu konularda söyledikleri özetle şöyle: “Küre ilçemize Bozkurt’tan da fazla yağış düştü. İlçemizin Akşamseddin Cami yolundaki su kanalında büyük göçme oldu, Küre’nin şu anda Küre İnebolu Yolu kapalı, Küre’ye giriş tali yoldan veriliyor. Yine Kastamonu Küre girişinde de yol göçtü, trafik tek şeritten işliyor. Köy yollarımızın tamamına yakını bozuldu, yolların büyük bakıma ihtiyacı var. İkizciler Köyü ve çevresinde büyük tahribatlar var. Küre ve bazı köylerde evler, odunluk ve kömürlükler yıkıldı. Küre’de heyelan ve göçmelerden dolayı yer etüdü yapılması gerekiyor.

Küre’nin belirli yerlerinde kayma olacağından korkuluyor. Bizler tedirginlik içinde yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan afet bölgelerine doğalgaz vereceğiz müjdesi verdi. Ama nedense Küre’nin adı hiç geçmiyor. Bu yüzden de ilçe halkı olarak kırgınız. Seydiler’e kadar doğalgaz geldi. Seydiler’den Küre’ye kestirme yapıldığında 15 kilometre bir boru döşenmesi gerekiyor.

Cengiz Muhziroğlu-Kastamonu Gazetesi

 

Bu haber 1033 kez okundu.
Güncel - 18:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.