-5° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KÜRE’NİN YENİ KAYMAKAMI MEHMET MİRAÇ TOPALOĞLU OLDU

Güncel - 18 Ağustos 2021 13:38 A A
Küre Kaymakamı Furkan Berber’in yerine Mehmet Miraç Topaloğlu atandı. Geçtiğimiz Cuma günü itibariyle göreve başlayan Topaloğlu, Kütahya Valisi Ali Çevik’le birlikte Küre’de hayatı normale döndürme çalışmalarında etkin tol oynuyor.
Malatya’ da dünyaya gelen Mehmet Miraç Topaloğlu ilk, orta ve lise öğrenimini Malatya’ da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu. İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak 107. Dönem Mülkî İdare Amiri-Aksaray Kaymakam Adayı olarak göreve intisap etti.
Aksaray Valiliği’nde il stajını tamamlayan Mehmet Miraç TOPALOĞLU, sırasıyla Hakkâri-Yüksekova ve Çankırı-Ilgaz İlçelerinde refiklik stajlarının ardından, Afyonkarahisar-İscehisar İlçesi Kaymakam Vekili olarak görev yapmış olup, İçişleri Bakanlığı’nın, 25.10.2019 tarihli ve 17196 sayılı yazıları ile Kaymakam Vekilli olarak göreve başlamıştır. Akademik çalışmalarına; Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Güvenlik Stratejileri ve Yönetimi Ana Bilim Dalı yüksek lisans programında devam etmekte, evli olup İngilizce bilmektedir.
İstamonu Gazetesi
Bu haber 582 kez okundu.
Güncel - 13:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.