20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

MİLLETVEKİLİ ÇELİK; ” UĞURLU TALEBİMİZİ BAKANLIĞA İLETTİK”

Kastamonu - 7 Nisan 2020 12:47 A A

Akp İl Başkanı Doğan Ünlü ile Akp Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, İrfan Salcı’nın hazırlayıp sunduğu TV 366’da yayınlanan “Gündem” programının konuğu oldu.

Özel Uğurlu için talebimizi ilettik

Ak Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Özel Uğurlu Hastanesi’nin son durumu hakkında bilgiler verdi. “Burasının açılması çok kolay gibi topluma sunulmak isteniyor, bu dönemde doğru bir yaklaşım değil” diyen Metin Çelik, konuyu Sağlık Bakanı’na ilettiklerini, bina ile ilgili inceleme yapılmasını, yapılacak birşey konuşmasını talep ettiklerini söyledi.

Daday Ballıdağ Binası “Riskli Bina” konumunda

Ak Parti Doğan Ünlü ise Ballıdağ ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ünlü: “Daday Ballıdağ uzun bir süreçtir bekliyor. Burası zaman içinde üzerinde çok kafa yorduğumuz bir yer. Ballıdağ, Verem hastalarını kabul eden bir hastaneydi. Süreç içinde hastanedeki hasta sayısının azalmasıyla hastanenin işlerliği son buldu. Gerçekleri söylemek lazım. Hastane binamız 66 yıllık bir bina. Fiziki şartları deprem yönetmeliğine uygun değil. Riskli bir bina olarak karşımızda duruyor. O hastaneyi kullanmaya kalksak yönetmeliğe takılacağından dolayı bunu gerçekleştiremeyiz. Biz burada hastanemizin değerlendirmesiyle ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Fiziki şartları ve depreme dayanıklı olmayışı bir gerçek, bina şu anki şartlara göre kullanılamaz durumda” dedi.

BALLIDAĞ İÇİN KİRALAMA FORMÜLÜ

Doğan Ünlü sözlerini şöyle sürdürdü: ” Sağlık Bakanlığı’na bağlı mülkiyet değil. Mülkiyeti Orman Bakanlığı’nda, Bakanlık ihale açtı ancak giren olmadı. Bir özel yatırımcıyla görüşüyoruz, onun bir kiralama talebi var, süreci hızlandırmak istiyoruz, çabalarımız bu yönde. Ballıdağ’ı sağlık alanında olmasa bile turizm alanında da Kastamonu’ya kazandırmak istiyoruz.”

“YENİ TEDBİRLER DE HAYATA GEÇİRİLECEK”

Milletvekili Metin Çelik şu ifadeleri kullandı:

“Hükümetimiz en başından itibaren Bilim Kurulu’nu oluşturdu ve buna yönelik önlemler bir bir hayata geçirildi. Öncelikle Çin seyahatleri durduruldu, arkasından peyderpey gelen tedbirler ve karantina süreçlerine şahit olduk. Tabiki bunlar tüm vatandaşlarımızın sağlığı ve sıhhati için alınan kararlardır. Türkiye, tüm gücüyle bu salgınla mücadele etmektedir. Tüm önlemler Bilim Kurulu ve Cumhurbaşkanımızın önderliğinde alınmaya devam edilecek. Alınan tedbirler hayatı kısmen sınırlayan tedbirler, ekonomik tedbirler de bir bir açıklandı ve önümüzdeki süreçte de yeni tedbirlerin hayata geçirileceği zaten belirtildi. Alınan tedbirler, uyulduğu ölçüde bu salgını en az zararla atlatmamızı sağlayacak. Sağlık çalışanları ve güvenlik güçlerimiz büyük bir özveriyle mücadele ediyor. Bu salgınla en az seviyede etkilenmemiz için var güçleriyle çalışıyorlar, hepsine teşekkür ediyorum”.

Metin Çelik, konuşmasının devamında ekonomi alanında alınan önlemlerden söz etti. Ak Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü ise: ” Gönüllü karantina süreci çok önemli. Virüs’ün yayılmaması anlamında bu çok faydalı olacaktır. Nice sıkıntıya göğüs gerdik, el ele vererek rabbimin yardımıyla bunun da üstesinden geleceğiz yeterki kurallara uyalım. Hiç bir virüs bizim birlik ve beraberliğimizden daha güçlü değildir.” dedi.

“SOLUNUM CİHAZI EN ÖNEMLİSİ”

Metin Çelik; “Şu anda en önemlisi solunum cihazını artırmak, bununla ilgili de çalışıyoruz. Solunum sıkıntısı yaşayacak hastalarımızla ilgili imkanlarımızı en üst seviyeye çıkarmaya çalışıyoruz. Her gün sağlık müdürümüzle planlama üzerine konuşuyoruz. Elimizdeki tüm imkanların sonuna kadar kullanılması noktasında bu işin takipçisiyiz.”

“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN YANINDAYIZ” 

“Sağlık çalışanlarımızdan Allah razı olsun. Sağlık Müdürümüz ile de biz hemen hemen her gün görüşüyoruz. İlimizde kurulmuş olan kurullar hummalı şekilde çalışıyorlar. Zaman zaman kurumlarda eksik kalan kişiler olursa bunlar elbette değişecektir. Devlet devamlılığı esastır. Birileri söyledikleri için değil, işini yapamadıkları için değişirler. Bu birilerinin açıklamaları ile olmaz. Bu vesileyle sağlık çalışanlarına sağlık sıhhat diliyorum. Sağlık çalışanlarına meyve ikram ettik. CHP il Başkanı bunu eleştirdi. Biz sağlık çalışanlarının her daim yanındayız. Bunlar küçük ama gönül alan şeylerdir.”

“MERKEZ BELEDİYESİ EKSİK KALIYOR”

“İlçelerimizde belediyelerimiz çalışıyor. Ücretsiz dezenfektan dağıtan belediyelerimiz bile bulunuyor. Küçük bütçeli belediyelerimize nazaran merkez belediyesi ara sokaklarda eksik kalıyor. Ayrıca temizlikle ilgili de eksik kalınan çok yerler var. Bize gelen bazı bilgiler var, cenaze hizmetleri noktasında da belediyemizin eksik kaldığı bilgileri bize geliyor” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bu haber 1153 kez okundu.
Kastamonu - 12:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.