-1° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

NİYAZİ SİMSAR ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Güncel - 5 Şubat 2020 09:09 A A

Batı Karadeniz Bölgesi’nin en büyük servis taşımacılığına sahip Kastamonu’da Güventur üyeleri mevcut yönetime bayrak açtı. 270 üyeli kooperatifte üyeler 3’te 2 imza toplayarak yeniden seçim yapılmasını istedi. Mevcut yönetimin kooperatifi kendi şahsi emellerine alet ettiğini savunan Başkan Adayı;

“10 yıldan beri kooperatifte öğrenci taşımacılığı yapıyorum. Üyelerimizin rahatsızlığından ötürü seçime 3 yıl kala toplanan imzalar neticesinde 7 Mart 2020 tarihinde Güventur Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi olarak olağanüstü seçime gitmeye karar verdik. Seçim kararı almamızdaki en büyük nedenlerden birisi mevcut başkan Faruk İslamoğlu’nun kural tanımayan uygulamalarıdır. Sayın Başkan Faruk İslamoğlu kooperatifi 3-5 kişiyle kendi menfaatleri doğrultusunda yönlendiriyor. Eşitsiz, haktan adaletten uzak bir yönetim anlayışı sergiliyor. Şahsi olaylarını kooperatifimize mal etmesinden dolayı biz olağanüstü kongre kararı aldık.
Üyelerimiz bu kararı alırken üyelerimiz şahsımı başkanlığa uygun gördüler. Şu an yönetim kurulu üyelerimiz ile beraber, kooperatifimizi bütün kurumlar ile istişareli çalışarak yeniden prestij kazanmak için bu yola çıktık. Daha seçime 3 sene varken bizi seçime götüren nedenlerden bir tanesi Sayın Başkan İslamoğlu’nun özel hayatı ile ilgili olumsuz teşkil eden davranışlarının sadece kendisini ilgilendirmesi gerekirken kooperatife mal etmesi üyelerimiz tarafından kaygıyla karşılanmıştır. Aldığımız seçim kararını mevcut yönetime de bildirdik.
Şu anda Güvetur’da bulunan eşitsizlik, hukuksuzluk, adaletsizlik ve yasa dışı bir takım işlere dur demek için biz bu yola çıktık. Bizim amacımız Güventur’un en büyük ve en güçlü servis taşımacılığı olduğunu Kastamonu’ya ve bölgemize yeninden göstermektir. Biz kooperatif olarak ailelere hitap ediyoruz. Önce üyelerimiz ile birlikte kooperatifimizde aile hayatını oluşturmamız gerekiyor. Biz ekmeğimizin peşindeyiz.
Üyelerimiz arasında problemler yaşanıyor. Kooperatifimiz 3-4 kişi üzerinden yönetilmeye çalışılıyor. Bu durumu kabul etmemiz mümkün değildir. Bu kooperatifte 275 kişi var ve herkes eşit haklara sahip olmalıdır. Diğer emsal kooperatiflere baktığımız zaman aramızda büyük fark var. Kooperatif hesaplarında ciddi sıkıntılar var. Kar eden bir kooperatif olmamız gerekirken ekside bulunuyoruz. Bunu da anlamak mümkün değil. Hesapların kontrol edilmesi için gerekli başvurularda bulunduk. İlerleyen dönemlerde eğer durum hasıl olursa bahsi geçen her türlü konuyu açıklamaya da hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.” şeklinde açıklamalarda bulundu. #Kürebülten Kastamonu Haberleri

Bu haber 1614 kez okundu.
Güncel - 09:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.