-1° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

SİMSAR’DAN GÖVDE GÖSTERİSİ

Güncel - 19 Şubat 2020 09:55 A A

Güven Tur’da genel kurul öncesinde başkan adaylarının açıklamaları seçim ateşini şimdiden kızdırmaya başlattı. Adaylardan Niyazi Simsar, dün yaklaşık 100 üyenin katılımıyla yaptığı açıklamada, “Biz Faruk İslamoğlu’nun bahsettiği gibi 30 kişilik gruptan ibaret ya da her seçimde Güventur karşısına çıkan bir muhalif grup asla değiliz. Biz Güventur’u çok güzel yerlere taşıyabilmek için yola çıkan 3’te 2 çoğunluktan çok daha fazlasıyız” dedi.

Güven Tur’da genel kurul öncesi adaylar açıklamalarını peşpeşe sıralıyor. İlk olarak adaylığını açıklayan Niyazi Simsar’ın açıklaması sonrasında mevcut başkan Faruk İslamoğlu, yeniden aday olduğunu ve hakkındaki iddialara cevap vermişti. Açıklama düellosunda sıra yeniden Niyazi Simsar’a geldi. Niyazi Simsar, dün yaklaşık 100 üyenin katılımıyla bir kez daha basın toplantısı düzenledi.

Kuzeykent Pazaryeri’nin hemen yanı başındaki alanda sıralanan servis minibüslerinin önünde kameraların karşısına geçen Niyazi Simsar, “Biz Faruk İslamoğlu’nun bahsettiği gibi 30 kişilik gruptan ibaret ya da her seçimde Güventur karşısına çıkan bir muhalif grup asla değiliz. Biz ekmeğimiz için taşın altına elini koyan ve hep birlikte bir yerlere gelebilmek için, Güventur’umuzu çok güzel yerlere taşıyabilmek için yola çıkan 3’te 2 çoğunluktan çok daha fazlasıyız” dedi.

Genel kurula seçim maddesi koyabilmek için 30 kişinin imza verdiğini söyleyen Niyazi Simsar, “Mevcutta 3’te 2’nin imzasını verip de kimseyi zan altında bırakmamak için biz sadece 30 kişilik imzayı verdik. Biz kimseye muhalif değiliz. Biz yalnızca bir başkan ve yanındaki 3 kişinin bir kooperatifin kaderini, kararını belirlemesinden dolayı, üyelerimizin rahatsızlığından kaynaklanan, ekmek paramızı, bu yoldaki davamızı daha yukarılara taşıyabilmek için bu yola çıkmış bulunuyoruz” diye konuştu.

Göreve geldikleri takdirde yapacakları çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulunan Niyazi Simsar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bütün aidatlarımız banka hesaplarında dönecek. Kooperatifte hiçbir para akışı olmayacak. Bütün maaşlar, bütün giderler bankalarda dönecek. Kasada sadece kıymetli evraklarımız olacak ve kasanın anahtarı yönetim kurulunda kalacak. Yönetim kurulu toplantısı her defasında video kaydı yapılarak, cd haline getirilerek bütün üyelerimize istenildiğinde tek tek verilecek. Gelir gider cetvelimizi her ayın sonunda Güventur’daki panomuza aşacağız. Bu vesileyle de bütün üyelerimiz nereye ne kadar harcadığımızı, kasamızda ne kadar kaldığını bilecek. Bir dolmuş durağı gibi, bir TAŞIKO hattı gibi ve bir Ankara’daki, Antalya’daki C plakalar gibi, bir başkan hiçbir zaman işsizler listesine müdahil olamaz. İşsizler listesi bir sistemdir. Başkanın ya da yönetimin veya yanındaki birkaç kişinin bu konuda hiçbir tasarrufu ya da inisiyatifi olamaz, olamayacak. İş üzerinden asla bir başkan ya da diğerleri bunun ticaretini yapamayacak. Sırası gelen üyenin gideceği okula gitmeden önce okul başkanı ya da yanındaki 2 kişi aranıp da bu üyemiz buraya gitsin mi, gitmesin mi diye sorulamayacak. İhalelerde şu anda karşımızda olan 18 muhalif arkadaşımızla, şirketlerimizle, diğer kooperatiflerimizle tam olarak uyum içine girip, hiçbir şekilde sürtüşmeden ekmek paramızı tavan fiyatından kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Şimdiden anlaşmalara başladık. En kısa sürede belediyemizin bize vaat ettiği park alanı ve çarşıda bir tane belediyeye ait gösterilmek üzere dolmuş durağı gibi bir durak temini için bütün girişimlerimizi sonuna kadar yapacağız. Biz ilk başta oraya geldiğimizde, kooperatifimizde lüks derecede sayılan bütün taşınmazların satışını yapıp, bunları kooperatif kasamıza ileteceğiz. Denetimler karşısında Emniyet Genel Müdürlüğü’ne, Belediye Zabıta ekiplerine ve Sayın Valimize bizim hep birlikte denetleneceğimiz bir önerge vereceğiz. Biz bugün 5 defa durdurulduğumuz sürece çocuklarımız üşümektedir, çocuklarımız derslerine geç kalmaktadır. Biz bunun için bir çalışma yapıp Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız, Sayın Emniyet Müdürümüze bir önerge vereceğiz. Bununla ilgili çalışmalarımız da şimdiden başlamıştır. Bütün resmi kurumlarla direkt koordineli olarak kesinlikle hiçbir şekilde sürtüşmeden uyum içerisinde onların çocuklarını taşıdığımızın hassasiyetiyle anlaşarak hareket edeceğiz. Kooperatifimiz sistemimizi TAŞKIO gibi, dolmuşçular gibi ya da Ankara’daki, Antalya’daki gibi kooperatiflerden daha yukarıya taşımak için elimizden gelen bütün çalışmalarımızı yapacağız.

Kooperatifçilik anlayışı bugün bütün üyelerimizle kenetlenip, onların sıkıntısında tamamen yanında olmaktır. Biz kooperatifimizin bir yıllık gelirleri içerisinde kasamızdaki paradan kooperatifimizde sıkıntı çeken üyelerimizin, sigortasını yapamayan, lastiğini alamayan üyelerimize kooperatif kasamızdan yardımda bulunup, yıl sonunda toplanan paramızla yatırım amaçlı kooperatif bünyesi arkadaşlarımızdan yatırıma uygun bir yer almasını, bütün üyelerimizin bu yatırımlarda hisseli olmasını sağlayacağız. Yardım ettiğimiz üyelerden kasamızda aylık taksitler üzerinden ödemesini rica edeceğiz. Biz plakasını satmak isteyen üyemizden, sıkıntıya giren üyemizden plakasını kooperatif bünyemizce alacağız ve bu arkadaşımıza 2 ay mühlet tanıyacağız. 2 ay içerisinde bu arkadaşımız sıkıntısını giderip, parasını kooperatife ödemek kaydıyla plakasını geri alabilecek. 2 ay sonunda plakasını geri alamayan üyemiz için içeriden ve dışarıdan açık arttırma usulü bir ihale yapacağız ve aradaki kalan kârı kooperatif kasamıza koyacağız. En azı 200 bin TL sermaye ile bu işi yapan üyelerimiz bugün işadamı statüsündedir. Bugün orta ölçekli bir ticaret hane statüsündedir. Biz bu üyelerimize hak ettiği statüyü yerine getirebilmek için, onların bir işadamı olduğunu ibraz etmek için, Güventur’umuzun çok farklı yerlere gelebilmesi için, plaka değerlerimizin enflasyon karşısında erimemesi ve yukarı çıkabilmesi için, plakalar üzerinden bankalara teminat verebilmek için, bankalarda ve resmi kurumlarda S plakamıza statü kazandırabilmek için elimizden geleni yapacağız. Okul önlerinde çocuklarımızı servislere alabilmek için bir Encümen kararı yoktur, bir park yerimiz yoktur. İlk hedeflerimizden bir tanesi bütün okul önlerinde belediye ile koordineli çalışarak, Encümenlere önerilerimizi sunarak, bütün araçlara çocuklarımızı servise alıp, bırakırken, park yerini belediye tarafından, okul yönetiminden alabilmek için önergelerimizi hazırladık. Sanayimizdeki esnaflarımızla görüşüp, 27 esnafımızdan Güventur adına yüzde 10 ila yüzde 50 oranında değişen bir indirim aldık. Biz 275 üye 364 aracımızı o işyerlerine bütün arızalarında ve bakımlarında götürmek taahhüdüyle, bunların arasındaki bir tanesi benzinlikle bütün araçlarımızın yıkama ücretlerinin sıfır olduğu ve benzinin, mazotun Güventur’a özel indirimlerle alındığı bir destek indirimi aldık. Bunları 7 Mart’tan sonra resmileştireceğiz. Biz 2003 yılında kurulan Güventur’umuzdan ekmek parası kazanmaktayız. Bizim amacımız asla ve asla ekmek yediğimiz yere herhangi bir şekilde zarar vermek değildir.” #Kürebülten #Habermerkezi

Bu haber 1766 kez okundu.
Güncel - 09:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.