Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

SOĞUK HAVA PAZARI VURDU

Güncel - 18 Ocak 2020 14:10 A A

Havaların iyice soğuması Halk pazarında da kendi hissettirdi. Pazar esnafı her kış mevsiminde olduğu gibi bu yıl da bilindik görüntüler sergiledi.

Yurdun birçok bölgesinde olduğu gibi İlçemizde de havaların soğumasıyla birlikte bazı sebze ve meyve pazarlarında sessizlik hakim olurken, pazarcı esnafı soğuk havadan dolayı işlerinin düşmesinden yakındı.

İlçemizde Salı ve Cumartesi pazarı esnafı iş yapamamaktan yakınırken, soğuk geçen hava şartları nedeniyle işlerinde azalma olduğunu söyledi.

PAZARCILAR ATEŞ YAKARAK ISINDI

Kış aylarında ekmek parası kazanmak için sabahın erken saatlerinde soğuk havada tezgâh açan pazarcı esnafı yine bildik görüntülere neden oldular. Kimi esnaf kendi tezgâhlarının yanında teneke kutu içerisinde tahta parçası yakarak ısınmaya çalışırken kimi esnaf ise soba kurup ısınmaya çalıştılar.

KÖYLÜ PAZARI BOŞ KALDI

İlçemizin yöresel ürünlerin satıldığı Köylü Pazarı da soğuk havadan etkilendi. Yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle birçok köylü esnaf Pazarına gelemedi.

‘PAZAR FİYATLARI EL YAKIYOR’

Halk Pazarında bu haftanın sebze ve meyve fiyatları, Pırasa 3 TL, Ispanak 4 TL, Biber 6 TL, Patlıcan 8 TL, Marul 3 TL, Domates 5 TL, Portakal 5 TL, Elma 5 TL, Dolma Biber 6 TL, Salatalık 5 TL, Soğan 4 TL, Kelem 5 TL, Kanlı bahar 4 TL, Muz 8 TL’den satıldı. Muhammed KÖMEÇOĞLU

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 1436 kez okundu.
Güncel - 14:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.