20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

TÜNEL İNŞAATI YİNE DURDURULDU, “PROJEYİ BİTİR” TALİMATI VERİLMİŞTİ

Güncel - 13 Mayıs 2021 19:39 A A

İnebolu-Kastamonu arasına yapılacak olan Küre tünel inşaatında çalışma durduruldu. Hemen bitirin talimatının üzerinden 2 yıl geçti.

Edindiğimiz bilgiye göre, İnebolu Kastamonu karayolu üzerine yapılacak Küre Tünelleri inşaatı durduruldu. Cengiz İnşaat çalışan personeli Azerbaycan’da ki yol şantiyesine kaydırıyor.

Daha önce Cumhurbaşkanının imzaladığı 2021 yatırım programında İnebolu Kastamonu yolu için bin TL ödenek ayrıldığı haberleri ile gündeme gelen Küre tünel inşaatında çalışmalar durduruldu.

Cengiz İnşaatın yaklaşık bir hafta önce başlattığı tünel inşaatı çalışması durdurma uygulamasında tünellerde çalışan personelin büyük çoğunluğunu Azerbaycan da zafer yolu olarak bilinen 84 km lik yol çalışmasına kaydırdığı belirtiliyor. 4 adet tünelde çalışmalar durdurulurken Uzunöz ve Ödemiş bölgesinde açık alandaki yol çalışmaları durma noktasına gelse de kademeli olarak devam edecek.

FOTO: KÜREBÜLTEN

İNEBOLU YOLU’NU DERHAL BİTİRİN TALİMATININ ÜZERİNDEN 2 YIL GEÇTİ. 

AK Parti Genel Merkezi’nde il başkanları ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnebolu-Kastamonu arasındaki tünel inşaatı projesinin yüksek maliyetli olması nedeniyle ödeneğin yetersiz kalması ve projenin durma noktasına gelmesinin gündeme gelmesiyle birlikte, Bakan Turhan’a dönerek “Biran önce proje bitirilsin ” talimatı verdiği kaydedilmişti.

YİNE TÜNELLERLERDE ÇALIŞMALAR DURDURULDU 

İnebolu-Kastamonu arasına yapılacak olan Küre tünel inşaatında çalışma durdurularak tünel ağızları kapatıldı. (KÜREBÜLTEN- HABER MERKEZİ)

FOTOĞRAF: KÜREBÜLTEN

Bu haber 2960 kez okundu.
Güncel - 19:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.