-5° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

Ülkü Ocakları Geleceğin Ressamlarını Arıyor

Eğitim - 7 Nisan 2020 11:46 A A

Kastamonu Ülkü Ocakları’nın düzenlemiş olduğu ilkokul ve ortaokul öğrencileri için resim yarışması kayıtları başladı.

Kovid-19 salgınıyla mücadelede devlet kurumlarına ve ihtiyaç sahiplerine yardım için gerekli her türlü fedakarlığı yapan Kastamonu Ülkü Ocakları, evden çıkmaları yasaklanan ilkokul ve ortaokul öğrencileri için anlamlı bir yarışma başlattı.

Kastamonu Ülkü Ocakları sosyal medya hesapları üzerinden ilkokul ve ortaokul öğrencilerini kapsayan ‘Evde Ailemle Mutluyum ve Milli-Manevi Değerlerimiz’ konulu resim yarışmasının kayıtlarının başladığını ve son başvuru tarihinin 20 Nisan olduğunu duyurdu.

Çocukların evde kalmalarını teşvik etmek ve yeni bir heyecan ile etkinlik oluşturmak gayretiyle hazırlanan  projeye katılan tüm öğrencilere boyama kitabi hediye edileceği de belirtildi. Dereceye giren öğrencilere ise çeşitli zeka oyunları hediye edilecek.

Kastamonu Ülkü Ocakları Başkanı Haluk Yakar, Kovid-19 salgınıyla mücadelede Ülkü Ocakları olarak üzerlerine düşeni yapma gayretinde olduklarını ifade ederek ‘’ Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ile ilgili bir etkinlik düzenlemek istedik. Eğlenirken öğrenmelerini ve bizlere duygularını resimlerle aktarmalarını amaçladık. Onların hayalleri geleceğimizin aynası olacaktır. Birbirinden yetenekli ressamların çıkmasına vesile olabilecek bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Çocuklarımız başvurularını +90 543 826 32 24 telefon numarasına Whatsapp üzerinden yapabilirler. Tamamladıkları resimlerini sosyal medya hesaplarından Ülkü Ocakları’ mızı etiketleyerek paylaşabilirler ‘’ dedi. Başkan Yakar tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerini bu anlamlı etkinliğe katılmaya davet etti. (HABER MERKEZİ)

Bu haber 730 kez okundu.
Eğitim - 11:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.