Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

YENİ ADLİYE SARAYI HİZMETE BAŞLADI

Güncel - 31 Aralık 2019 09:19 A A

İnebolu’nun yeni Adliye Sarayı, 23.12.2019 Pazartesi günü itibariyle hizmet vermeye başladı. Yılladır özlemi çekilen yeni adliye binasının geçici teslimin yapılması ile birlikte taşınma işlemleri de tamamlandı.  2018 yılı içerisinde temeli atılarak inşaatına başlanan adliye sarayı, 7 bin 225 metrekare kapalı alan ve bodrum kat hariç dört katlı yapısıyla savcı, hâkim ve diğer çalışanların modern bir ortamda çalışmasını sağlıyor.

‘YENİ ADLİYE SARAYINDA FAALİYETE BAŞLAMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ’

İnebolu Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Yavuz, ‘’ Bugün itibariyle yeni adliye binamızda yargı faaliyetlerimize resmen başlamanın gururunu yaşıyoruz ’’dedi.

İnebolu Yeni Adalet Sarayının başlamasıyla ilgili yaptığı açıklamada Başsavcı Yavuz; ‘’ 23.12.2019 tarihi ile yeni adliyemizde çalışma faaliyetlerimiz başladı.  Her yeni bir binada olduğu gibi yeni adliye binamızda da ufak tefek eksiklerimiz çıkacaktır. Bu eksikliklerimizi zaman içerisinde tamamlayarak kısa süre içerisinde tam olarak yerleşeceğiz. Tam anlamıyla bize bağlı birimler arasında olan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü dışındaki bütün birimleri yeni adliyemize taşıdık. İnşallah iki hafta içerisinde Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzü de taşımayı hedefliyoruz. Yeni Adliyemiz son sistem teknoloji ile donatılmış olup büyük ölçekli bir adliyede bulunması gereken tüm sistemler yeni adliye binamıza uygulanmıştır ve teşrifat bakımından her şeyin en iyisi yapılmıştır. Halkımıza en iyi hizmeti verebilmek için tüm imkânların kullanıldı. Yeni Adliye binamızın yargı camiasına ve İnebolu halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum. ’’dedi (Haber : Muhammed KÖMEÇOĞLU)

Bu haber 588 kez okundu.
Güncel - 09:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.