20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

YERLİ RADAR SİSTEMİ İNEBOLU’DA

Asayiş Haberleri - 25 Şubat 2022 18:46 A A

Gece görüş özelliği olan yerli radar sistemi Jandarma Trafik Timleri tarafından kullanılmaya başlandı.
Yurt dışından tedarik edilmekte olan mobil hız tespit sistemi yerini, MESAN mühendislerince yerli ve milli olarak geliştirilen Medar Mobil Hız Tespit Sistemi’ne (MTS)’ye bırakıyor. İnebolu İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri, yerli olarak üretilen radar sistemini İnebolu’da ilk kez İnebolu Jandarma Trafik Timleri tarafından kullanılmaya başlandı.
Edinilen bilgiye göre; Yurt dışından tedarik edilmekte olan mobil hız tespit sistemi yerini, MESAN mühendislerince yerli ve milli olarak geliştirilen Medar MTS’ye bırakıyor. Cihazın ayrı bir özelliği de gece hız tespiti yapmasının yanı sıra araca monte edilmeden seyyar olarak da kullanılabiliyor. Yağmurlu, karlı ve sisli havalarda da kullanılabilen cihaz sayesinde hıza dayalı trafik kazalarında azalma olacağı öğrenildi.
SİSTEM ÖZELLİKLERİ
Medar MTS mobil hız tespit sistemi ile araç hızı, sınıfı, şeridi, lokasyonu, plaka ve araç görseli ile bunun yanında birçok önemli veri her bir araç için tespit edilebiliyor. Şerit ve araç sınıfı bazlı hız limiti ayarlanabilmesine imkân sağlayan Medar MTS; tek bir sistemle aynı anda onlarca aracı 4 şeride kadar eş zamanlı takip edebiliyor ve ihlallerini de ayrı ayrı oluşturabiliyor. Yerli Malı belgesine sahip Medar MTS, Türkiye’de kullanılan ve yurt dışından tedarik edilen mevcut mobil radarlara göre birçok yenilikçi özelliğiyle de dikkat çekiyor. Haber:Muhammed Kömeçoğlu.

 

 

 

Bu haber 825 kez okundu.
Asayiş Haberleri - 18:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.