Açık
  • EURO
  • DOLAR

Yıldırım kaçan 2 puana yanıyor

Spor - 31 Ocak 2020 09:18 A A

Yıldırım kaçan 2 puana yanıyor

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım, Bandırmaspor maçıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Herkes beraberliğe seviniyor ama benim kazanamadığımdan dolayı üzüldüğüm bir maç oldu” dedi.

GMG Kastamonuspor’da hafta sonu oynanacak Anadolu Niğde maçının hazırlıkları başladı. Bir günlük iznin ardından kırmızı siyahlılar İsmail Dikmenli Tesisleri’nde bir araya geldi. Teknik Direktör Ahmet Yıldırım , antrenman öncesinde geride bıraktığımız Bandırmaspor maçıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ahmet Yıldırım açıklamasında şunları söyledi:

“Bandırmaspor karşılaşması için herkesin beklentisi vardı. Biz takımsal anlamda yüzde 60-70 kazanacağımızı düşünüyorduk. Dünyanın en genç başkanı olarak tarihe geçen bir başkanımız var. Ona hediye vermek istiyorduk. Kazanacağımıza inanmıştık. Aşırı konsantreden ilk devre istediğimiz oyunu ortaya koyamadık. Akabinde geriye düştük. Ama hiçbir şekilde moralimiz bozulmadı. 10 kişi kalmamıza rağmen beraberliği yakaladık. 10 kişi kalmamıza rağmen bile 5-6 tane net pozisyona girmemize ve kendi kalemizde pozisyona vermemiz bizim için çok önemliydi. Biz bir ekibiz. 20 kişilik bir ekibimiz var. Herkesin oynama şansı var. Kim oynuyorsa o şansı değerlendirmek zorunda. 10 kişi olmamıza rağmen o kadar net pozisyona giriyorsak galibiyet golünü atmalıydık. Herkes beraberliğe seviniyor ama benim kazanamadığımdan dolayı üzüldüğüm bir maç oldu.

“SERİ GALİBİYETLER YAPABİLECEK GÜCÜMÜZ VAR”

“İlk 3 maçta 7 puan topladık ama önemli olan ilk devrede yaptığımız gibi bundan sonraki periyotta seri yakalayabilmek. Yapacak gücümüz var. Ama her hafta 3 sarı kartlı veya kart cezalısı oyuncumuzun olması. Derin bir kadromuz yok. Malum transfer tahtasını açamayacağız gibi görünüyor. Kulübü mali yönden zorlamak istemiyoruz. Ben hocayım tabi ki transfer isterim ama kulübü mali olarak zorlayacaksa gerek yok. Biz aile ortamını sağladık. 3 maçta aldığımız 7 puanın kıymeti, ilk devrede yakaladığımız gibi bir yapmamız durumunda daha da iyi anlaşılacaktır.

“İYİ BİR AİLE ORTAMI OLUŞTURDUK”

“Herkesin küme düşer dediği takım, bana bile ‘Küme düşmesin yeter denilen’ takımda iyi bir aile ortamı oluşturduk. Bu ortamın oluşmasından en tepeden, en alta kadar herkesin emeği var. Biz bir ekibiz. Bu takıma manevi açıdan herkesin destek olması gerekiyor. Sezon sonunda ipi göğüsleyeceğiz gibi görünüyor. Kendi oyuncularımız bile artık ‘Biz bu işi başarabiliriz’, ‘Şampiyonluk yarışında varız’ diye konuşuyoruz. Şimdi kazandığımız 7 puan önemli ama şampiyon olamadıktan sonra bir anlamı yok. 2.Lig’de play-off’ta başarı ama sezon başında küme düşmesin denilen takımda herkes şimdi kendini övüyor. ‘Ben’ yok burada ‘biz’ varız. O yüzden önemli olan sezon sonunda kupayla buraya gelebilmek. O yüzden var gücümüzle çalışıyoruz. Çalışmaya da devam edeceğiz. İstek, arzu, hırs her şey var. Bizim takımımız her takımı yenebilir.” (Kastamonu Gazetesi)

Bu haber 1803 kez okundu.
Spor - 09:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.