Açık
  • EURO
  • DOLAR

YÜKSEL AYDIN: “SABRIN BİR SINIRI VAR”

Bozkurt - 19 Şubat 2020 11:22 A A

MHP’nin Bozkurt’ta düzenlediği istişare toplantısında konuşan İl Başkanı Yüksel Aydın, yerelde Cumhur İttifakı’na uyulmadığına bir kez daha dikkat çekerek, “Biz kine dayalı siyaset yapmadık, yapmayacağız. Biz devletin malına el sürmeyeceğiz dedik, ayırmayacağız dedik. Allah şahit hiç kimseye hiçbir ayrım yapmadık, yapmayacağız. Ne istiyorsunuz insanlardan? Bir bitirin artık. Bu kindarlıktan bir şey çıkmaz. Hadiseleri yuttuğumuzu zannetmeyin, sabrediyoruz. Sabrında bir sınırı var” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı tarafından Bozkurt’da istişare toplantısı düzenlendi. Toplantıya MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

MHP Bozkurt İlçe Başkanı Müjdat Kalkan, “Yüksel Aydın’ın, Kastamonu için, Daday için ve daha niceleri için yaptıkları ortada. Kastamonu ve ilçeleri için dertlenip dertlenmekle kalmayıp derman olmak için var gücüyle çalışan il başkanımızın ilçemizin dertleriyle dertleneceğinden derman olacağından hiçbirinizin şüphesi olmasın” dedi.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil ise “Seçimler gelip geçer, kazanılır kaybedilir, önemli olan hoş hutbede bir güzellik bırakmaktır. Allah nasip ederse Bozkurt’ta Milliyetçi Ülkücü Hareket bir daha seçimi alır. Seçim de kaybedebilir. Ama iyi anılmak lazım, düzgün anılmak lazım, memleket için bir şeylerle meşgul olmak lazım. Bizler Milliyeti Ülkücü Hareket’in belediye başkanları olarak bulunduğumuz şehirlerde çalışma arkadaşlarımızın liyakatlerine göre hareket ederiz. Hiç birine farklı siyasi partinin temsilcisi, mensubu ya da bir farklı partinin görüşüne sahip diye hiçbir arkadaşımızı hor görmeyiz dışlamayız. Rabbim birlikteliğimizi dirliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Yılmadan yıkılmadan gece gündüz demeden çalışacağız çabalayacağız Allah nasip kısmet ederse Bozkurt’umuza 3 hilali yeniden dikeceğiz” dedi.

Bozkurt’un 7 tane belediye başkanı olduğunu söyleyen Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal da “Bozkurtlular, zannetmeyin ki Belediye başkanları yok. Bozkurt’un 7 Belediye Başkanı var. Biz haramzade değiliz, biz haram yemeyiz. Emanetimize sahip çıkacağız zamanı gelince de bu belediyeyi geri almayı bileceğiz” dedi.

Ağlı Belediye Başkanı Şahin Çolak ise “Ben emekli öğretmenim 2014 yılında Bozkurt beyle beraber seçimlere girdik. 2019 yılında da devam ediyoruz. Bozkurt beyle beraber bir çalışma yaptık. Bozkurt ilçesi zannedersem nadasa bıraktı. Ama daha güçlenerek sakalı daha gür olarak gelmesi temennisiyle yapacağınız bu çalışmalarda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Çatalzeytin Belediye Başkanı Ahmet Demir de konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine değinerek, “Bozkurtta bir olduk sözü gerçekten çok anlamlı bir sözdür. Çünkü eğer bizler bir olursak güçlü olursak bizlerin başaramayacağı ne bir siyaset ne belediye başkanı ne de vekillik olur. Çatalzeytin 20 kilometre ötede. Ben de sizin yanınızdayım” dedi.

İttifakın yerelde olmadığını söyleyen Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Erdoğan da “Bizler bu dünyada gelip geçiciyiz. Geride güzel bir hoş eser seda bırakmak. İttifak sözü var. Ama ben bunu yerelde göremiyorum. Bunu ben devamlı dillendiriyorum. Dillendirmeye de devam edeceğim. Memleketimizde sen ben ayrımı olmamalıdır. Yerel seçimlerden 10 ay geçti. İlçemizde hiç şu partiliymiş bu partiliymiş değil sadece ve sadece hizmeti o insanlara en iyi şekilde yapmaları için uğraş veriyorum. Bütün arkadaşlarımız bunun için uğraşıyor. Başka hiçbir gayemiz yok. Hepimiz bu milletin evlatlarıyız” dedi.

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu da şöyle konuştu:

“Ben Bozkurt’u bozkurt olduğu için seviyorum. Şimdiye kadar çok alışılagelmiş değildi bu tarz toplantılar ama inanıyor ve umuyorum murat hâsıl oluyor. Bu tarz toplantılarla hiçbir şey yapamamış olsak bile en azından derdimizi dile getiriyoruz en azından bir araya gelmiş oluyoruz ve en çok ihtiyacımız olan da bu. Bozkurt’a bozkurt yakışırdı. Fakat seçimin hemen ertesinde sanki dün olmuş gibi değil de bir sonraki gün seçim olacak gibi seçime hazır olmak gerekiyor.  Bazı arkadaşlarımızın ülküdaşlarımızın burada bazı sıkıntılar yaşadıklarını duydum. Sıkıntılar daha öncesinde de kulağıma gelmişti. Buradan dosta düşmana son bir uyarı daha yapalım. Ülkücüyle oynayanın işi rast gitmez. Ülkücüyle oynayanın ayağına taş dolaşır. Ülkücüyle oynayanın akıbeti hayır olmaz. Herkes ayağını denk alsın. Biz bir defa konuşuruz ikinci defa konuştuğumuz zaman konuşmamıza gerek kalmaz gereğini yaparız. Buradan kim hangi mesajı alacaksa alsın. Biz 83 milyonun hepsine hitap ediyoruz. Hepsi bizim kardeşimiz partilisi partisizi. Kendi arkadaşımızı elbette daha sıkı kucaklayacağız. Ama kimseyi de sen şuradansın sen buradansın diye dışladığımız yok. Bizim bir kere tokat yiyince öte yanımızı dönme gibi bir adetimiz de yok. Biz de tokat atmaya kalkana kocaman bir yumruk burnunun ortasına yapıştırırız” şeklinde konuştu.

“CUMHUR İTTİFAKI’NA HERKES UYMAK ZORUNDA”

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın ise konuşmasında Cumhur İttifakı’na değinerek şöyle konuştu:

“Biz bu ülkeyi karşılıksız sevdik. Fazla geçmişe gitmeden 15 Temmuz FETÖ darbesiyle beraber Türkiye yeni bir evreye geçti. Bu memleketi karşılıksız sevmenin ne olduğunu Türk milletinin bütün unsurlarına Milliyetçi Hareket Partisi bir kez daha ispat etmiştir. Çünkü o hain darbe girişiminden sonra o yılanların zehrini Türk milletinin üzerine akıttıktan sonra MHP-AK Parti, 24 Haziran ile beraber hukuki altyapısını da oluşturarak Cumhur İttifakı’nı oluşturdular. Ogün bugündür MHP Liderinin talimatları doğrultusunda her mensubu Cumhur İttifakı’na riayet etmiştir, etmeye de devam edecektir. Türkiye zor günlerden geçiyor. İlk o cümleyi kuran genel başkanımızın Türkiye’nin beka sorunu olduğunu ifade etmişti. Var mıymış Türkiye’nin beka sorunu? Her tarafımız sarılı çember altına alınmışız. Bir gün doğabilecek bir boşlukta Türk milletinden hınç almak isteyen o zümreler üzerimize çökecektir. Dolayısıyla Milliyetçi Ülkücü Hareket her zaman Türk milletinin Türk devletinin yanında olmaya devam edecektir. MHP Liderine de Allah uzun ömür versin. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanına Recep Tayyip Erdoğan’a da Allah uzun ömür versin. Çünkü Türk devleti zorda. Yaşananlara bakın, Libya’ya bakın, Suriye’ye bakın, Irak’a bakın dolayısıyla yukarda oluşturulan bizim de talimatlandırıldığımız Cumhur İttifakı’na herkes uyacak, uymak zorunda. Türk’ün Türk’ten başka dostu yok.

“HADİSELERİ YUTTUĞUMUZU ZANNETMEYİN, SABREDİYORUZ”

31 Mart seçimlerinde herkes mücadele etti. Milletimiz de takdir etti. Şimdi Kastamonu’muzun yüzde 73,8’i bizi tercih etti. Bunu bir anlayın artık ya. Biz kine dayalı siyaset yapmadık, yapmayacağız. Biz devletin malına el sürmeyeceğiz dedik, ayırmayacağız dedik. Allah şahit hiç kimseye hiçbir ayrım yapmadık, yapmayacağız. Ne istiyorsunuz insanlardan? Bir bitirin artık. Bu kindarlıktan bir şey çıkmaz. Geçen ocak başkanımızı gördüm. Park bahçelere vermişsiniz. Kıyafetlerini giyinmiş çalışıyor, daha ne istiyorsun? Hadiseleri yuttuğumuzu zannetmeyin, sabrediyoruz. Sabrında bir sınırı var. Kanun hükmünde kararnameyle taşeronları devlet kadroya aldı. Senin buna yeni sözleşme yapmaya hakkın yok. Aynı sözleşme üzerinden Haziran ayına kadar devam edeceksin. Arkadaşlarımızın bir kısmı imzalamış sözleşmeyi. Adam sanki sözleşmede yeniden işe alıyor arkadaşları. Yahu bunlar kadrolu, kadrolu. Devlet onları zaten aldı. Seni uyaran, bu olmaz diyen çıkmadı mı? O imzalayanlara da yazık.  Bir de buraya yazmış 1 yıl. Yahu sen süreli sözleşme yapamazsın. Haziran ayına kadar bu sözleşme yapıldı zaten devam edeceksin. İşe başlama tarihi 1 Ocak 2020. Devletin aldığı adamı sen çıkardın da yeniden mi işe alıyorsun? Yok böyle bir dünya, 6’ncı ayda ne olacaksa devlet kararı verecek senin böyle bir hakkın yok. Ne zannediyorsunuz kendinizi? Diğer arkadaşları da uyarın ücret düşüremiyor, maaşınızla oynayamıyor! Yapılan her şey yanlış.

Bu insanları kutuplaştırarak bu insanları nasıl yönetmeyi düşünüyorsun. Kendisine daha çok şey söyleyeceğim de sabretmeye devam ediyorum. Kendisine mesajım şu buradaki garip, gurabayla, işçiyle uğraşma çarpılırsın. Asabımızı bozma bizim. Ben senin belediyeye seçildiğin gece eski belediye başkanına yaptığın saygısızlığı da biliyorum. Kendi partinize de zarar veriyorsunuz. Vicdani değil. 2020 iznini neden kullandırıyorsun? Adam diyor ki; ‘Hastam var benim’ diyor, ‘Üçe dörde bölmem lazım’ diyor. Niye kullandırıyorsun? Sen Bozkurt’ta belediye başkanlığı yap başka işlerle uğraşma. İnsanların ekmeğiyle aşıyla ne uğraşıyorsun ya? Ayrıca İnebolu Huzurevi’nde ne oluyor? Bu yetkililerin kulağına gitsin. Kim ne yaptıysa hukuk önünde cezasını çeksin.” #Kürebülten #Habermerkezi

Bu haber 1136 kez okundu.
Bozkurt - 11:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.