Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

”ZEMİN ETÜDÜ, TÜM KÜRE İÇİN ŞART”

Güncel - 8 Eylül 2021 11:25 A A

Küre’de büyük yağış sonrası heyelan olan bölümlerde zemin etüdüne başlandı. İlçe halkı,  tedirginliğin kalkması için, zemin etüdünün sadece heyelan olan kesimlerde değil, şehrin tamamında yapılmasını istiyor…

Küre’de yaşanan sel felaketinin sonrasında heyelan olan yollarda zemin etüdü çalışmasına başlandı.

Sel felaketinde Akşemseddin Cami yolundaki su kanalında büyük göçme oldu. Küre İnebolu Yolu girişinde yaşanan heyelandan dolayı da yol şu anda kapalı durumda, Kastamonu yolu girişinde de heyelan yaşandı bu yerlerde zemin etüdü yapılıyor. Köy yollarında da büyük tahribat var. Bu yollarda da çalışmalar sürdürülüyor.

Küreliler ise bu çalışmaların sadece heyelan olan kesimlerde değil, şehrin tamamında yapılması gerektiğine dikkat çekiyor ve şunları söylüyorlar:

“Korku ve tedirginliğimizin giderilmesi için ilçe merkezimizin tamamında zemin etüdü yapılmalı, yapılan zemin etüdü de acilen açıklanmalıdır. Yağış sonrası ilçe merkezimizde ve köylerimizde büyük tahribatlar oluştu. Her alanda çalışmalar devam ediyor. Gece gündüz demeden çalışanlara bu vesile ile teşekkür ediyoruz, ancak şehrin tamamını etkilemesi muhtemel heyelanlar yaşanabileceği ihtimalinin hiç de zayıf gözükmediği bir noktada bu çalışmaların genişletilmesini istiyoruz.”

Cengiz Muhziroğlu- Kastamonu Gazetesi

Bu haber 946 kez okundu.
Güncel - 11:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.